Starteris – labai svarbus įtaisas, be kurio variklis neužsivestų. Kaip ir dauguma automobilio įrenginių, starteris susideda iš įvairių komponentų: reduktoriaus, elektromagneto, guolių, įvorės ir kt. Neretai starteris susidėvi dėl besisukančių dalių. Tačiau dažnas starterio remontas nėra reikalingas, jeigu laikomasi eksploatacijos ir techninės priežiūros reikalavimų. Starterio veikimo laiką daugiausia lemia eksploatacijos intensyvumas.
Pirmiausia atliekama starterio diagnostika. Išsami starterio patikra apima visų starterio detalių tikrinimą, ir paskui atliekamas starterio remontas (sugedusių dalių keitimas, starterio valymas, starterio guolių ir tarpiklių keitimas, starterio restauravimas). Mūsų autoservise starterių diagnostika ir starterių remontas – įprastas darbas, todėl galime užtikrinti darbų kokybę.
Dažnai pasitaikantys starterio gedimai:
- movos (bendekso) gedimas;
- įtraukiančiosios relės gedimas;
- šepetėlių, įvorių, guolių susidėvėjimas;
- apvijų sudegimas.
Tai dažniausios starterių gedimo priežastys. Joms pašalinti gali būti atlikti šie starterių remonto darbai:
- starterio movos remontas, keitimas (bendekso remontas, keitimas);
- starterio įtraukiančiosios relės keitimas;
- starterio šepetėlių keitimas;
- starterio įvorių keitimas;
- starterio guolių keitimas;
- starterio apvijų keitimas.
Generatorius – įtaisas elektros energijai, kuri tiekiama į automobilio akumuliatorių, generuoti. Be generatoriaus neveiktų automobilio elektros sistema, o tai reiškia – ir elektriniai automobilio prietaisai, elektroninės valdymo sistemos, garso ir vaizdo aparatūra, centrinis užraktas ir t. t. Norint, kad generatorius tarnautų ilgiau, būtina laikytis generatoriaus eksploatacijos reikalavimų.
Generatoriaus gedimai susiję su atskirų generatoriaus dalių susidėvėjimu. Atsižvelgiant į tai, atliekami šie generatorių remonto darbai:
- generatoriaus šepetėlių keitimas;
- kontaktinių žiedų keitimas;
- įtampos reguliatoriaus relės keitimas;
- generatoriaus guolių keitimas;
- generatoriaus dirželio keitimas;
- kiti generatoriaus remonto darbai.
Iš pradžių atliekama generatoriaus diagnostika ir pagal gautus rezultatus vykdomi generatoriaus remonto darbai. Kai generatoriaus remontas neįmanomas, gali būti atliktas generatoriaus keitimas. Naujo generatoriaus nominali įtampi turi būti tokia pati, kaip ir senojo, o abiejų generatorių parametrai kuo panašesni.
Visos minėtos paslaugos – generatorių diagnostika, generatorių remontas ir generatorių keitimas – atliekamos mūsų autoservise Vilniuje.